Sezóna 2013-2014

Kvalifikace do žákovské ligy U15 úspěšná

Žďárské žákyně U15 po úspěšném vystoupení před 14 dny v Ostravě, kdy si druhým místem zajistilo baráž o postup do ligy proti družstvu Klatov, zajížděly nejprve na palubovku soupeře, který určil začátek utkání netradičně v sobotu v 10.00 hodin. Žďár proto musel cestovat do Klatov již v pátek, ale v sobotu ráno nastoupil do utkání ustrašeně, neschopný vstřelit koš ze hry, se  špatnou  střelbou trestných hodů a množstvím  faulů, které naopak soupeř trestal úspěšnou střelbou TH. Domácí tým hrál neuvěřitelně nečistě  , čtyři hráčky se vyfaulovaly, přesto nebyl Žďár schopen této situace využít. První čtvrtinu ještě Žďár vyhrál úspěšnou tříbodovou střelou Slámové v poslední sekundě, ale druhá čtvrtina rozhodla o vítězství v tomto utkání. Naštěstí se ještě podařilo Keclíkové v závěru utkání snížit na rozdíl 8 bodů, které byly pro Žďár v domácím prostředí hratelné.

V neděli nastoupily děvčata s odhodláním utkání vyhrát minimálně o potřebných 9 bodů. Podařilo se jim ubránit nebezpečnou nejdelší hráčku soupeře a při úspěšné střelbě se podařilo náskok soupeře smazat již v první čtvrtině. Do poločasu se jim podařilo bodově odskočit na rozdíl 18 bodů. Družstvo hostí opět hodně faulovalo, ale tentokrát  žďárská děvčata trestala z TH. Po poločasu se trenér hostí uchýlil k jiné taktice. Postavil hráčky do jakési zóny a ucpal svými vysokými hráčkami prostor pod košem. Od této doby bylo velmi těžké se dostat pod koš soupeře, ale naštěstí se dařila střelba se střední vzdálenosti a tak hlavně střeleckou potencí Havlíkové, která soupeři nadělila 32 bodů (2 trojky) tato taktika nevyšla.

Družstvo Žďáru vedené trenéry  Friedlem a Poděbradskou se tedy po postupu do žákovské ligy U14 kvalifikovalo  i do žákovské ligy U15 a v příští sezóně by chtělo docílit dobrého umístění mezi nejlepšími týmy ČR.

BK Klatovy – BK Žďár     57 : 49 (13:15,30:24,43:37)

Body: Keclíková 12, Havlíková 11, Roušarová 7, Slámová 6, Mašková 4, Slavíková 3, Smělíková 3, Krčálová 3

BK Žďár – BK Klatovy     55 : 24 (12:4,25:7,38:15)

Body: Havlíková 32, Slavíková 6, Mašková 5, Pazourová 4, Roušarová 2, Bočková 2,  Keclíková 2 , Slámová 1,

Žákyně U15 ve druhém kole kvalifikace o žákovskou ligu.

Žákyně se zúčastnily kvalifikace do žákovské ligy U15 v Ostravě, kde jim los vybral těžké soupeře.

Jediná pětičlenná skupina a přímý postup pouze pro vítěze skupiny. Tím se stalo bezkonkurenčně domácí družstvo SŠB Ostravy, které všem nadělovalo. Velkým úspěchem je tedy druhé místo družstva děvčat BK Žďár, která všechna ostatní družstva porazila rozdílem 20- ti bodů.  Nejdůležitější bylo vítězství nad soupeřem z Krnova, protože s tímto družstvem Žďár v této sezóně prohrál a toto vítězství rozhodlo o celkovém druhém místě ve skupině a o soupeři v druhém kole. V tomto se utká  s třetím družstvem skupiny D, kterým se stalo družstvo Klatov. Hrají se dvě utkání a vítěz postoupí do žákovské ligy.

BK Žďár – BK Bruntál         62 : 41 (12:10,33:23,48:35)

Body: Havlíková 14, Roušarová 14, Mašková 8, Keclíková 7, Krčálová 4, Slavíková 4, Slámová 4, Smělíková 2, Pazourová 2, Bočková 2, Poděbradská 2

BK Žďár – Loko Krnov       53 : 33(12:8,30:16,38:23)

Body: Havlíková 23, Slavíková 9, Slámová 6, Roušarová 5, Smělíková 4, Bočková 4, Mašková 2, Krčálová 2

BK Žďár – SŠB Ostrava       40 : 81 (10:16,15:36,27:58)

Body: Havlíková 14, Slámová 11, Krčálová 3, Mašková 2, Roušarová 2, Bočková 2, Smělíková 2, Poděbradská 2, Žáková 2

BK Žďár – Jiskra Kyjov      55 : 35 (11:2,27:15,35:19)

Body: Havlíková 23, Roušarová 9, Krčálová 5, Smělíková 5, Slámová 5, Bočková 4, Slavíková 2, Mašková 2, Pazourová 1

Skupina E

1.          SBŠ Ostrava               4           4          0          358:182           8

2.         BK Žďár n S              4           3          1          210:190          7

3.         TJ Loko Krnov            4           2          2          205:192           6

4.         Jiskra Kyjov               4           1          3          180:261           5

5.         SK Bruntál                 4           0          4          157:285           4

Starší minižákyně U13 úspěšné na Festivalu minibasketbalu.

Starší minižákyně se zúčastnily velmi dobře obsazeného Festivalu minibasketbalu v Brandýse nad Labem. Turnaje se zúčastnilo 16 nejlepších družstev ČR, která se nekvalifikovala na přebor ČR a žďárská děvčata ostudu neudělala. Vyhrála lehce základní skupinu, kdy trenér v posledním utkání skupiny s Prostějovem, jehož  výsledek  už neměl žádný vliv na pořadí, nechal zahrát i hráčky z lavičky. Potom v boji o postup mezi nejlepší čtyři družstva podlehl  Žďár pozdějším finalistkám USK Praha o 3 body. Mrzí ovšem další prohra s rychlým družstvem Karlových Varů o 5 bodů, která poslala Žďár pouze do boje o 7. místo. Zde si až v poslední čtvrtině poradil s domácím družstvem Brandýsa a obsadil pěkné 7. místo. Výkon družstva v průběhu turnaje klesal, příčinou byl malý počet  hráček , když většinu utkání musel odehrát bez střídání. V průběhu čtyř dní sil ubývalo, přibývala zranění a tak těší  fakt , že všechny prohry byly s minimálním rozdílem a výkon družstva byl srovnatelný se všemi družstvy Festivalu.

BK Žďár – BK Kladno                      46 : 29 (8:8,26:17,40:23)

Body: Němcová  11, Keclíková 9, Slámová 9, Slavíková 8, Kazdová 3, Pavelková 2, Máchová 2, Nováčková 2

BK Žďár – Sokol Nusle                  64 : 27 (14:5,28:13,52:19)

Body: Slavíková 14, Slámová 12, Keclíková 12, Nováčková 8, Pavelková 6, Němcová 4, Musílková 4, Máchová 2

BK Žďár – TJ OP Prostějov           38 : 41 (10:10,18:15,24:28)

Body: Keclíková 12, Němcová 10, Slavíková 8, Kazdová 2, Pavelková 2, Máchová 2, Slámová 2

BK Žďár – USK  Praha                    56 : 59 (14:20,27:29,43:39)

Body: Keclíková 18, Slámová 12, Slavíková 8, Němcová 8, Kazdová 4, Pavelková 4, Nepejchalová 2

BK Žďár -   Loko Karlovy Vary     50 : 55 (14:16,24:33,36:44)

Body: Keclíková 14, Slámová 12, Slavíková 10, Němcová 10, Kazdová 4

BK Žďár – BK Brandýs                    39 : 34 (12:10,17:20,25:27)

Body: Slavíková 10, Keclíková 6, Nováčková 6, Musílková 4, Slámová 4, Kazdová 4, Němcová 3, Pavelková 2

Žákyně ukončily sezónu vítězstvími.

Žákyně v žákovské lize již bez Havlíkové, která hostuje do družstva Hradce Králové,  hostily v posledním kole družstva, která na jejich palubovce těsně porazily a chtěly udržet domácí neporazitelnost v nadstavbové části soutěže. To se jim podařilo, když v sobotu po pěkném výkonu porazily družstvo z Tišnova. O svém vítězství rozhodly až ve třetí čtvrtině vyrovnaností většího počtu hráček oproti družstvu hostí. Celkem dobrá obrana, bojovnost  a hlavně proměňování samostatných nájezdů byly hlavními rysy sobotní hry. Ovšem v neděli proti Frýdku Místku opět předvedly nesoustředěný výkon plný nepřesností, ztrát, neproměněných sólových nájezdů,  špatné střelby ze střední vzdálenosti a trestných hodů. Jejich hru opět zdobila bojovnost a větší chuť po vítězství a tak poslední utkání v žákovské lize sice vyhrály, ale budou se muset do kvalifikace o žákovskou ligu U15 zlepšit ve všech svých činnostech. V nadstavbové části soutěže prohráli jediné utkání a to s vedoucím družstvem Krnova na jejich palubovce.

BK Žďár – SKB Tišnov                    68 : 48 (9:10,25:23,50:38)

Body:  Roušarová 15, Slavíková 11, Krčálová 9, Bočková 8,  Mašková 9, Keclíková 5, Pazourová 4, Smělíková 3, Němcová 2, Žáková 2

BK Žďár – BK Frýdek Místek          60 : 38 (22:15,32:22,44:32)

Body: Mašková 12, Slavíková 10, Bočková 10, Pazourová 8, Roušarová 6, Krčálová 4, Smělíková 4, Keclíková 2, Žáková 2, Němcová 2

Minižákyně se umístily na 3. místě v OP Jm kraje.

V posledních utkáních s družstvem Kyjova  v domácím prostředí už v podstatě o nic nešlo. Pouze o umístění, protože boj o druhé postupové místo do kvalifikace o přebor republiky už Žďár prohrál v předchozích utkáních, kdy hlavně v Kyjově a Brně prohrál po ostudných výkonech.Do utkání děvčata vstoupila bojovně a chtěla vyhrát. Jejich bojovnost byla patrná hlavně v osobních soubojích s čímž se těžko soupeř srovnával. Postupně navyšovala rozdíl ve skóre až konečnému výsledku. Ve druhém utkání to bylo stejné ale když se souboje o míč odešla zraněná hráčka hostí a následně neustála střet s prorážející hráčkou Žďáru další hráčka Kyjova, rozhodla se asistentka trenéra odvolat své družstvo z palubovky a utkání se nedohrálo. Je to škoda, protože utkání v sezóně bylo málo a tak každá neodehraná minuta mrzí. Děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost, která nám bohužel v minulých utkáních chyběla a která by nám zajistila postup do kvalifikace.

BK Žďár – Jiskra Kyjov        69 : 23 (14:5,27:15,46:23)

Body: Slavíková 19, Němcová 9, Kazdová 8, Keclíková 8, Musílková 7, Máchová 6, Zdražilová 4, Nováčková 4, Nepejchalová 2, Klukanová 2

BK Žďár – Jiskra Kyjov        54 : 22 (25:4,35:18,54:22)

Body: Musílková 15, Keclíková 14, Máchová 8, Slavíková 6, Kazdová 5, Nováčková 4, Němcová 2, Nepejchalová 2,

Žákyně vítězství a prohra v žákovské lize.

Žákyně v sobotu zajížděly na palubovku SBŠ Ostravy . kde odehrály asi nejlepší poločas v sezóně, ve druhém trochu polevily, ale předvedly bojovný výkon, dobrou obranu a dokonce i zakončování samostatných nájezdů.

V neděli proti silnějšímu Krnovu už vyrobily mnoho chyb, které dobrý soupeř využíval a tak Žďár po zásluze prohrál s vedoucím celkem skupiny, kterému se tak podařilo odčinit prohru ze žďárské palubovky.

SŠB Ostrava B – BK Žďár               34 : 72 (4:13,8:41,18:54)

Body: Roušarová 17, Slavíková 12, Slámová 8, Bočková 8, Keclíková 6, Mašková 5, Pazourová 3, Němcová 3, Krčálová 3, Kazdová 2, Poděbradská 2, Žáková 2, Smělíková 1

Lokomotiva Krnov – BK Žďár      62 : 46 (17:9,27:17,49:29)

Body: Keclíková 12, Krčálová 8, Smělíková 6, Slámová 6, Slavíková 4, Němcová 3, Bočková 2, Mašková 2

Minižákyně vítězství a prohra na Valosunu Brno

Minižákyně odjížděly k důležitému utkání  na palubovku Valosunu pouze s deseti hráčkami a to rozhodlo o tom, že nepřivezly dvě vítězství. Hned ve své první čtvrtině po dlouhé pauze zapříčiněné zraněním se opět zranila Keclíková a dále již nemohla pokračovat, a tak Žďár musel odehrát čtyři čtvrtiny ve čtyřech hráčkách proti pěti. Přesto první utkání plné nepřesností, špatného driblinku, špatných přihrávek a neproměňování samostatných nájezdů, vyhrály. Ovšem ve druhém utkání si nechaly soupeře ve třetí čtvrtině oskočit na dvanáct bodů a tak ani výborný výkon Slavíkové s Němcovou nestačil na otočení skóre. Škoda, že se k těmto nepřidal nikdo jiný, ostatní hráčky hrály ustrašeně, jakoby to byl jeden z jejich prvních zápasů v životě.

Valosun Brno – BK Žďár                               23 : 26 (8:4,11:16,18:22)

Body: Slavíková 10, Kazdová 6,Keclíková 4, Slámová 2, Nováčková 2, Němcová 2

Valosun Brno – BK Žďár                               37 : 33 (11:4,20:18,33:21)

Body: Slavíková 18,Němcová 8, Kazdová 4, Slámová 2, Nováčková 1

Žákyně v lize bodovaly naplno na hřištích soupeřů

Žákyně v žákovské lize zajížděly na palubovku Tišnova. Začátek utkání se jim vůbec nepodařil a než se vzpamatovaly prohrávaly 14 : 3. Naštěstí se v posledních minutách první čtvrtiny zmátořily a dotáhly se na rozdíl 3 bodů. Ve druhé čtvrtině byl rozdíl ve výkonnosti na hřišti markantní, ovšem toto se neprojevilo na skóre utkání. Množství zahozených šancí, neproměněných samostatných nájezdů neproměňování trestných hodů a skóre v poločasu pouze o 10 bodů ve prospěch Žďáru. Ve třetí čtvrtině vyrovnaná hra , ale ve čtvrté se domácí dotáhly minutu před koncem na rozdíl 3 bodů, naštěstí Roušarová nejprve proměnila oba TH a na konec v poslední sekundě proměnila samostatný nájezd a tak si Žďár udržel v této části soutěže neporanitelnost.

V sobotu zajížděly žďárské hráčky na palubovku Frýdku Místku. Dlouhá cesta v autobusu byla snad příčinou ospalého výkonu hráček, který vyvrcholil ve druhé čtvrtině, kdy celých šest minut nebylo ani jedno družstvo schopno dát koš. Nakonec čtvrtina skončila vítězstvím Žďáru 3:2. Ve druhém poločasu žďárská děvčata stále prohrávala až na začátku čtvrté čtvrtiny se jim podařilo skóre naklonit ve svůj prospěch a tenký náskok udržet v dramatické koncovce do závěrečného hvizdu. Jediná hráčka , která byla schopna skórovat byla Havlíková Míša, ostatní ač bojovaly nebyly schopny ani z nejvyloženějších pozic skórovat. Ale alespoň bojovaly a tak za bojovnost si zaslouží pochvalu.

SŠB Tišnov – BK Žďár           62 : 69 (20:17,30:41,44:54)

Body: Havlíková 15, Slavíková 14, Roušarová 10, Bočková 8, Slámová 6, Krčálová 4, Žáková 4, Mašková 4, Kazdová 2, Němcová 2

BK Frýdek Místek – BK Žďár            46 : 51 (18:17,20:20,34:31)

Body: Havlíková 24, Slavíková 8, Mašková 6, Slámová 5, Žáková 3, Roušarová 2, Krčálová 2, Němcová 1

Minižákyně vyhrály na Rosničce s BK Brno

Minižákyně sehrály dvě utkání na palubovce BK Brno. V prvním utkání začaly domácí hráčky lépe a po první čtvrtině vedly. Ale od druhé čtvrtiny bylo na hřišti lepší družstvo Žďáru a otočilo skóre. Dobrá obrana , celkem dobrá úspěšnost proměňování samostatných nájezdů. Raritou je, že družstvu Žďáru nebyly za celé utkání přiděleny žádné trestné hody.

Ve druhém utkání trenérka Hamzová udělala změny v sestavení pětek a byl to dobrý tah.

Žďár sice celé utkání vedl, ale jediná hráčka Brna, která byla schopna skórovat, rozhodla v závěru celé utkání, když hráčky Žďáru ji nebyly schopny ubránit. Minutu před koncem utkání šly domácí poprvé do vedení a to udržely. Rozhodčí opět neustáli tlak domácích diváků a Žďár opět nestřílel ani jediný trestný hod. Ale při úspěšnosti střelby TH žďárských hráček to bylo možná dobře. Je třeba pochválit všechny hráčky za bojovnost a nasazení.

BK Brno – BK Žďár               37 : 49 (12:8,22:26,31:37)

Body: Keclíková 12, Slavíková 10, Slámová 7(1 trojka), Němcová 6, Kazdová 4, Nováčková 4, Pavelková 2, Máchová 2, Musílková 2

BK Brno – BK Žďár               40 : 37 (12:16,20:26,27:33)

Body: Kazdová 9, Slavíková 6, Nováčková 6, Keclíková 4, Máchová 4, Slámová 2, Musílková 2, Němcová 2, Klukanová 2

Žákyně v lize úspěšné.

Žákyně nepostoupily do extraligy a tak hrají žákovskou ligu a po dobrých výkonech v domácím prostředí zvítězily nad vedoucím Krnovem a nad poslední Ostravou. V sobotu oslabené družstvo žákyň doplněné mladšími hráčkami v první čtvrtině odskočilo soupeři a rozdíl skóre do poločasu ještě navýšilo. Všechny hráčky bojovaly a dokonce zakončovaly samostatné nájezdy na koš a tak chytrou hrou s nasazením a chutí vyhrát dotáhly utkání do vítězného konce.

V neděli se proti slabému soupeři opět nevyvarovaly starých chyb, ale tentokrát to na soupeře stačilo. Množství neproměněných samostatných nájezdů a trestných hodů zachránilo družstvo soupeře od daleko větší bodové nadílky. Nedostatek bojovnosti se nedá vytknout, ale množství získaných míčů v obraně nezužitkovaly k navýšení skóre. Ale i tak si zaslouží všechny hráčky pochvalu.

BK Žďár – TJ Loko Krnov                 57 : 48 (14:13,30:21,47:35)

Body: Roušarová 16, Havlíková 15, Mašková 12, Slavíková 10, Slámová 2, Žáková 2

BK Žďár – SBŠ Ostrava B                 92 : 46 (20:10,41:21,62:32)

Body: Havlíková 18, Slavíková 17, Slámová 14, Roušarová 11, Mašková 9, Smělíková 7, Němcová 7, Žáková 6, Poděbradská 3

Minižákyně si zastřílely proti BC Vysočina

V OP Jm kraje zavítalo na žďárskou palubovku družstvo Vysočiny z Jihlavy. Žďárská děvčata velmi dobrou hrou v obraně, ale k překvapení svých trenérů i úspěšným zakončováním samostatných nájezdů ukázala výkonnostní rozdíl mezi oběma družstvy. Mezi největší plusy z těchto utkání patří to, že se na výsledcích bodově podílely všechny hráčky. Tento výkon by potřebovala děvčata zopakovat i v dalších utkání na palubovce BK Brno, se kterým doma nešťastně prohrála o 2 body.

BK Žďár – BC Vysočina         90 : 17 (19:3,51:3,60:14)

Body: Keclíková 20, Slavíková 20, Slámová 14, Němcová 12, Kazdová 10, Nováčková 8, Pavelková 5, Musílková 1

BK Žďár – BC Vysočina         101 : 15 (25:4,55:7,77:11)

Body: Slavíková 22, Kazdová 14, Pavelková 12, Němcová 12, Nováčková 10, Slámová 9, Musílková 8, Keclíková 8, Máchová 6,

Vánoční nadílka v Pardubicích

Jedním slovem hrůza. Výkony družstva mají sestupnou tendenci.

Studánka Pardubice – BK Žďár          87 : 33 (25:10,52:16,68:28)

Body: Havlíková 10, Mašková 8, Roušarová 6, Bočková 4, Krčálová 3, Slavíková 2

TH: 13/1

Studánka Pardubice B – BK Žďár       46 :37 (8:2,21:12.36:23)

Body: Bočková 6, Krčálová 6, Žáková 5, Roušarová 5, Mašková 4, Havlíková 4, Slámová 3, Smělíková 2, Pazourová 2

TH: 10/2

Zbytečná prohra v Kyjově v OP

Po špatných výkonech v Kyjově zasloužené prohra.

Jiskra Kyjov – BK Žďár          48 : 39 (18:3,26:11,29:20)

Body: Keclíková 11, Slavíková 10 , Kazdová 4, Máchová 4, Slámová 3, Nováčková 2, Musílková 2, Zdražilová 2, Němcová 1

Jiskra Kyjov – BK Žďár          42 : 43 (10:9,29:16,33:36)

Body: Slámová 13, Němcová 8, Slavíková 5, Máchová 4, Nováčková 4, Kazdová 4, Keclíková 3, Pavelková 2

Po dobrých výkonech prohry v žákovské lize.

V domácích utkáních s družstvy z Brna dokázaly žákyně, že ještě dokáží bojovat a potrápit družstva z vrchní poloviny tabulky. V sobotu proti BK SŠMH Brno měly k vítězství blíže, bohužel v závěru utkání bodoval pouze soupeř, i když jenom z TH a utkání v dramatickém závěru  prohrály. Škoda jenom, že rozhodčí ve druhém poločasu neodpískali hostům ani jeden faul, což je v této kategorii raritou a určitě českým rekordem.

V neděli proti papírově slabšímu soupeři začaly žákyně špatně a celé utkání se pak snažily dohnat ztrátu, bohužel dobrý výkon v závěru utkání pouze zkorigoval celkové skóre.

Ani jedno utkání se nebude počítat do rozdělené soutěže žákovské ligy, protože brněnská družstva postupují na rozdíl od žďárského do dalších bojů o medaile mistrovství ČR.

BK Žďár – BK SŠMH Brno               64 : 74 (18:25,32:47,50:58)

Body: Havlíková 24, Bočková 16, Krčálová 4, Slámová 4, Keclíková 4, Slavíková 4, Žáková 2, Mašková 2, Roušarová 2, Pazourová 2

BK Žďár – Valosun Brno                    62 : 75 (16 : 18,24:43,41:60)

Body: Mašková 13(1 trojka), Havlíková 10, Smělíková 9, Roušarová 8, Slámová 7 (1 trojka), Krčálová 4, Keclíková 4,  Pazourová 2, Žáková 2, Bočková 2

Minižákyně U13 zklamaly v domácím prostředí

Minižákyně nedokázaly zopakovat dobrý výkon z prvního utkání proti slabému Valosunu Brno a i když oslabené o nejlepší hráčku, druhé utkání prohrálo, hlavně zásluhou prohrané třetí čtvrtině o 14 bodů. Všechny ostatní čtvrtiny vyhrály a o výsledku rozhodlo hlavně proměňování , nebo spíš neproměňování trestných hodů. Děvčata si vytvořila nový rekord kdy z 39 střel TH proměnila pouhých 11.

BK Žďár – Valosun Brno        49 : 31 (5:10,20:14,34:20)

Body: Slavíková 14, Máchová 10, Kazdová 8, Nepejchalová 4, Nováčková 4, Němcová 3, Klukanová 2, Keclíková 2, Pavelková 2

BK Žďár – Valosun Brno        46 : 48 (14:10,26:19,31:38)

Body: Slavíková 11, Keclíková 11, Nováčková 6, Máchová 6, Němcová 4, Kazdová 4, Pavelková 3, Nepejchalová 1

Žákyně v žákovské lize opět prohrály.

Žákyně se v poslední době herně trápí a tak tomu bylo i v utkáních s družstvy Hradce Králové. V sobotu proti úřadujícím mistryním ČR bojovaly a byla vidět snaha odolávat velmi dobré a organizované hře soupeře. Soupeř vysunul osobní obranu po celém hřišti a nutil domácí hráčky uvolňovat se bez míče, což se jim v mnoha případech podařilo. Tím víc mrzí množství neproměněných střel z vyložených pozicí pod košem.

V neděli proti mladším hráčkám Hradce měly za úkol potvrdit vítězství z hradecké palubovky, ale opak byl pravdou. Hosté udělily domácím v první čtvrtině lekci basketbalu a tak tato nakonec rozhodla o celkovém rozdílu ve skóre na konci utkání. Kolektivní hrou přehrávaly hosté domácí děvčata, která v mnoha případech jen přihlížela úspěšnému zakončování  rychlých protiútoků.

BK Žďár – Sokol Hradec Králové                  32 : 114 (2:34,12:57,21:82)

Body: Keclíková 6, Smělíková 5, Krčálová 4, Poděbradská 4, Havlíková 4, Mašková 3, Musílková 2, Máchová 2, Bočková 1

BK Žďár – Sokol Hradec Králové B              59 : 82 (4:27,19:45,41:64)

Body: Mašková 14, Bočková 13, Keclíková 10, Slámová 8, Krčálová 5, Němcová 3, Pazourová 2, Žáková 2, Havlíková 2

Dvě utrápená vítězství v žákovské lize

Žďárská děvčata sehrála dvě utkání s Kolínem a v obou vyhrála. Bohužel výkonem se přizpůsobila špatné hře soupeře a obě utkání byla nepohledná , plná nepřesných přihrávek a neproměněných šancí. Špatná obrana dovolila technicky špatnému soupeři dávat jednoduché koše, naopak Žďár se v útoku trápil, hrál ustrašeně a až na vyjímky zklamal. Výkon družstva má klesající úroveň a pokud chce družstvo v dalších utkáních uspět, musí změnit svůj přístup k basketbalu.

BC Kolín – BK Žďár              34 : 57 (10:7,16:17,20:35)

Body: Slámová 14, Roušarová 12, Mašková 8, Pazourová 7, Smělíková 5, Slavíková 5, Krčálová 2, Bočková 2, Žáková 2

BK Žďár – BC Kolín              68 : 36 (17:12,36:20,52:33)

Body: Roušarová 21, Keclíková 16, Mašková 7, Slámová 6, Krčálová 4, Bočková 4, Poděbradská 4, Pazourová 2, Slavíková 2, Žáková 2

Minižákyně po boji prohrály

Minižákyně prohrály dvakrát nešťastně s družstvem BK Brno až v závěru obou utkání, kdy v obou dohrávalo pouze se čtyřmi hráčkami a velkou zásluhu měl na výsledek tentokrát i výkon slečny rozhodčí Rapušákové. Nápověda z hlediště byl hlavním určujícím faktorem jejího rozhodování, necitlivost a neznalost pravidel nakonec připravil Žďár o zasloužené vítězství. Žďárská děvčata hrála bojovně a proti vyššímu soupeři podala fantastický výkon v obraně i v útoku.Poměr faulů 20-13 v prvním a 22-9 ve druhém utkání hovoří za vše.

BK Žďár - BK Brno                         46 : 51 (10:17,22:24,35:36)

Body: Slámová 17, Keclíková 9, Slavíková 8, Kazdová 6, Němcová 4, Musílková 2

BK Žďár - BK Brno                         45 : 47 (10:11,20:21,37:32)

Body: Slavíková 12, Slámová 12, Kazdová 6, Máchová 6, Musílková 4, Pavelková 3, Němcová 2

Žákyně zklamaly na celé čáře.

Mladší žákyně jakoby zapomněly základy basketbalu a po velice špatných výkonech prohrály obě utkání s družstvy z Pardubic. V sobotu proti mladším hráčkám Studánky nepochopitelně odevzdávaly míče soupeři, strach z jejich očí přímo čišel a tak po nehezké hře obou družstev nakonec odešly se sklopenou hlavou.

V neděli proti jednomu z nejlepších družstev republiky se hra poněkud zlepšila, ovšem strach měl opět podíl na zbavování se míče, neschopnost si přihrát a na hru bez ohrožování soupeřova koše. Ještě že byl soupeř soucitný a v druhé polovině utkání nechal zahrát celou lavičku.

BK Žďár - Studánka Pardubice B            44 : 54 (8:14,19:30,25:50)

Body: Krčálová 11, Roušarová 8, Havlíková 8, Slavíková 7, Smělíková 3, Mašková 2, Pazourová 2, Máchová 2,Poděbradská 1

BK Žďár - Studánka Pardubice               41 : 78 (8:27,17:54,22:63)

Body: Havlíková 10, Mašková 7, Roušarová 6, Krčálová 6, Bočková 4, Slavíková 3, Pazourová 2, Kazdová 2,Poděbradská 1

Minižákyně vítězně v Jihlavě

Starší minižákyně zahájily sezónu na palubovce Jihlavy. Proti fyzicky zdatnějšímu a početnějšímu soupeři od začátku utkání výbornou obranou a kombinační hrou navyšovaly svůj náskok a zaslouženě obě utkání vyhrály. Za zmínku stojí, že družstvo se potýká s malým počtem hráček a tak muselo doplnit družstvo o 3 roky mladší Kubíkovou, která do družstva zapadla a dokonce si připsala na své konto první mistrovské body v životě.

BK Jihlava – BK Žďár                9 : 75 (1:19,3:35,8:55)

Body: Slavíková 22, Slámová 13, Kazdová 12, Nováčková 11, Máchová 6, Musílková 4, Nepejchalová 3, Pavelková 2, Kubíková 2

BK Jihlava – BK Žďár               24 : 69 (6:9,12:27,16:47)

Body: Slavíková 25, Slámová 13, Musílková 10, Kazdová 9, Pavelková 3, Máchová 2, Nepejchalová 2, Nováčková 2, Zdražilová 2, Němcová 1

Žákyně v žákovské lize neuspěly

Žákyně zajížděly na palubovku Valosunu Brna a ve velké reprezentační hale na Vodové se ztrácely nejenom prostorově ale i herně. Celkem dobrá obrana, mnoho získaných míčů, ale bohužel bez výsledného efektu. Neuvěřitelné množství neproměněných  samostatných nájezdů na koš a množství nepřesných přihrávek soupeři, který tyto využil k navýšení skóre, rozhodlo o porážce, která mrzí dvojnásob, protože soupeř, i když to podle výsledku nevypadá, byl na poražení.

V neděli zajíždělo družstvo na Rosničku , kde podalo velmi dobrý výkon, i když to zase podle výsledku nevypadá. Bez v sobotu zraněné Maškové po špatné první čtvrtině družstvo další dvě vyhrálo, bohužel opět chybami v poslední čtvrtině a dobrou hrou podkošových hráček soupeře, posíleného o žďárskou Havlíkovou, prohrálo opět vyšším rozdílem než by si zasloužilo.

Valosun Brno – BK Žďár        68 : 36 (16:12,30:16,51:26)

Body: Slavíková 11, Havlíková 7, Roušarová 5, Krčálová 4, Keclíková 3, Mašková 2, Máchová 2, Poděbradská 2

SŠMH Brno – BK Žďár          52 : 33 (20:5,28:21,34:30)

Body: Roušarová 13, Havlíková 6, Slavíková 5, Krčálová 4, Bočková 2, Poděbradská 2, Žáková 1

Ligové žákyně zahájily sezónu

Žákyně zajížděly na palubovky loňských mistryň ČR do Hradce Králové. V sobotu sehrály utkání s mladším družstvem Hradce, přeborníkem v mladší kategorii. V první čtvrtině byl Žďár aktivnější, získal mnoho míčů, bohužel neproměnil neuvěřitelné množství samostatných nájezdů na koš a tak první čtvrtinu prohrál. Ve druhé čtvrtině se hra zlepšila, ale nejlepší výkon podala děvčata ve třetí čtvrtině a tak nabyla dojmu společně s trenéry, že utkání je rozhodnuté. Bohužel opak byl pravdou. Žďárské hráčky se nedokázaly vypořádat s celoplošnou obranou, kterou na ně Hradec vysunul a skóre se začalo měnit. Naštěstí i mladé hráčky Hradce neměly úspěšnost takovou, jakou si představovaly a tak Žďár slavil první vítězství v lize.

V neděli proti mistryním ČR začaly dobře a hra byla v první čtvrtině celkem vyrovnaná, bohužel množství chyb pramenících s celoplošné obrany soupeře po celou dobu utkání rozhodlo do poločasu utkání o výsledku utkání. Soupeř se po špatných přihrávkách lehce dostával k míči a zakončoval, špatná osobní obrana dovolila soupeři úspěšně zakončit velké množství tříbodových hodů. Ke konci utkání se hra Žďáru úplně rozsypala a už to byl jen střelecký koncert domácího týmu. Škoda několika samostatných nájezdů, které nám soupeř povolil, ale bohužel úspěšnost zakončení byla skoro nulová. Katastrofická byla v porovnání se soupeřem střelba trestných hodů (13/2 a 14/2)

Sokol Hradec Králové  B – BK Žďár              41 : 54 (11:9,20:27,27:50)

Body: Havlíková 14, Roušarová 12, Krčálová 8, Slámová 7, Smělíková 4, Mašková 3, Keclíková 2, Pazourová 2, Slavíková 2

Sokol Hradec Králové – BK Žďár                  120 : 34 (23:12,56:20,89:30)

Body: Krčálová 12, Havlíková 8, Mašková 5, Pazourová 2, Poděbradská 2, Roušarová 2, Bočková 2, Smělíková 1,